CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR
ERSAN ERCANBaşkan

1972 yılında Sinop-Ayancık'ta doğdu. İlkokulu Ayancık'ta, ortaokul ve liseyi Bursa'da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı. 1995 yılında 4 yıllık teorik ve pratik eğitimini tamamladıktan sonra Güven Eczanesini açarak serbest eczacılık mesleğine adım attı. 
 
2000-2003 yılları arasında Farmakoloji eğitmenliği yaptıktan sonra, Farmakognozi ve Bitkisel Ürünler dalındaki araştırmalara başlayarak 2006 yılında ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları’nı kurdu. Kendi adına patent aldığı HC CARE markalı kozmetik ürünleri ile 10 yıldır yurtiçi ve yurtdışında faaliyet göstermektedir.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun oldu. 
 
Eczacılık mesleğinin yanı sıra, uzun yıllar bilardo sporcusu olarak spor hayatına devam etti. Burada elde ettiği tecrübe ve birikimlere dayanarak, Federasyon Başkanlığı'na aday oldu.

10 Mayıs 2014 tarihinde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulu'nda Federasyon Başkanı seçildi. 24 Ekim 2016 tarihinde ise bu göreve 2. Kez seçildi.
 
Evli ve 1 kız çocuk babası olan Ercan, halen  22 yıllık Güven Eczanesi işletmeciğinin yanısıra, ERC Bitkisel Kozmetik Laboratuvarları'nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 

<< Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri