CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Ürgüp'te Şampiyon Tayfun TAŞDEMİR

02-10 Mayıs Tarihlerinde Ürgüp' te düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası 2. Etap müsabakalarında Erkekler katagorisinde Tayfun Taşdemir Şampiyon oldu.

Haber tarihi: 12 Mayıs 2016 Perşembe
Bu Haberi Paylaşın

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nın ikinci etap maçları sona erdi.

Büyükler kategorisinde Tayfun Taşdemir, kadınlarda Gülşen Degener, gençlerde ise Arda Güngör birinci oldu.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde büyükler, gençler ve kadınlar olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilen turnuvaya, 900 sporcu katıldı.

Şampiyonanın ikinci etabını, büyükler finalinde Murat Çelik'i 40-25 mağlup eden Tayfun Taşdemir kazandı. Gökhan Salman ile Hacı Arap Yaman ise üçüncülüğü paylaştı.

Kadınlar kategorisinde Gülşen Degener birinci olurken, Ayşegül Fendi ikinci, İpek Koşdere ve Arzu Gök üçüncü oldu.

Gençlerde ise Arda Güngör birinci, Hayrettin Kaan Ermiş ikinci, Burak Doğan ile Ahmet Talha İşcan ise üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonanın son günündeki yapılan Yarı Final ve FİNAL maçları NTV SPOR'dan naklen yayınlandı.

Turnuva sonunda düzenlenen törende, dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi.

Başkan Ercan: "Güzel bir turnuva oldu"

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, organizasyonun Ürgüp etabının sorunsuz tamamlandığını söyledi.

Ercan, yaptığı açıklamada, "Belli bir seviyenin üzerinde en az 10 sporcumuz var. Bunların birbirini yenmesi sürpriz değil aslında. Güzel bir turnuva oldu. Dereceye giren tüm sporcularımı kutluyorum. Üçüncü etap ekim ayında yapılacak ancak yeri henüz belli değil. Son etap ise aralık ayında Edirne'de gerçekleştirilecek." diye konuştu.

Ürgüp etabı büyükler birincisi Tayfun Taşdemir ise şampiyonanın 4 ayaktan oluştuğuna dikkati çekerek, "Her etabın ayrı bir önemi var. Turnuvaya iyi başlamamıştım ve bu nedenle ikinci etapta kesinlikle derece yapmam gerekiyordu. Performansım üst seviyede olmamasına rağmen kazandım." değerlendirmesinde bulundu.

Taşdemir, turnuvada çok kuvvetli rakiplerin olduğunu belirterek, "Türkiye'deki şampiyonluk çok önemli elbette ama benim kişisel olarak motivasyonum Dünya Şampiyonası'nda. Kafa olarak kendimi biraz daha oraya odakladım. Bu turnuvanın en güzel tarafı, haftaya yapılacak olan Dünya Şampiyonası için hazırlık oldu. İnşallah orada da geçen yıl olduğu gibi yine başarılı bir performans sergilerim." ifadelerini kullandı.

Haber Fotoğrafları