CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR
ddddd
ddddd
OKULDAN SAHAYA
OKULDAN SAHAYA
DUYURU

Türkiye 1. Etap POOL Şampiyonası Sona erdi.

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1. Etabı, 26-29 Mart tarihleri arasında Antalya-Kilikya Palace Otel’de düzenlendi

Haber tarihi: 30 Mart 2015 Pazartesi
Bu Haberi Paylaşın

TÜRKİYE POOL BİLARDO ŞAMPİYONASI 1. ETABI, EN YÜKSEK KATILIMLI VE EN ÇOK ÖDÜL DAĞITILAN TURNUVA OLDU.
 
Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Antalya-Kilikya Palace Otel’de düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1. Etabı’nda ilkler yaşandı. Şampiyonanın 1. Etabı, bu zamana kadar pool bilardo alanında en çok katılımın sağlandığı ve en büyük ödülün verildiği organizasyon oldu. 

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1. Etabı, 26-29 Mart tarihleri arasında Antalya-Kilikya Palace Otel’de düzenlendi.128 erkek, 16 kadın ve 22 genç bilardocunun mücadele ettiği, antrenör ve idareci sayısıyla birlikte toplam 200 kişilik önemli boyutta bir organizasyona dönüşen turnuva ilklere sahne oldu.

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1. Etabı, verilen 10.000 dolar miktarında ödülle Türkiye’nin en çok ödül dağıtılan poolbilardo turnuvası oldu.Kilikya Palace Otel’in de turnuvaya sponsor olmasıyla birlikte sporculara verilen ödül 10.000 dolara yükseldi.

Turnuvada erkekler kategorisinde Onur Yıldırım birinci olurken, kadınlar 8 Top yarışmasında Sinem Kökten, 9 Top yarışmasında ise Eylül Kibaroğlu birinci oldu. Gençler 8 Top kategorisinde Samet Değirmenci ipi göğüslerken, 9 Top kategorisinde ise birinciliği Samet Gökduman elde etti.

Federasyon Başkanı Ercan da yarıştı

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan’ın da bir ilki gerçekleştirerek turnuvaya kayıt yaptırıp sporcu olarak mücadele etmesi, yeni federasyon yönetiminin PoolBilardo’ya verdiği önemi gösterdi.
Ersan Ercan, turnuva sonrası yaptığı açıklamada, federasyon yönetimi olarak pool bilardoya büyük önem verdiklerini vurgulayarak, turnuvanın daha sonraki etapların NTV Spor tarafından canlı yayınlanacağınınmüjdesini verdi.

Türkiye Pool Bilardo 8 Top Şampiyonası 1. Etabı’nda madalya tablosu ise şu şekilde oldu:

Erkekler 8 Top
1. Onur Yıldırım
2. Murat Teker
3. Mehmet Bakıcı ve Ferdi Özdemir

Kadınlar 8 Top
1. Sinem Kökten
2. Eylül Kibaroğlu
3. Aygen Berk ve İrem Öç

Kadınlar 9 Top
1. Eylül Kibaroğlu
2. Sinem Kökten
3. İrem Öç ve Gizem Bahur

Gençler 8 Top
1. Samet Değirmenci
2. İbrahim Vatansever
3. Arda Baykara ve Evren Kaya

Gençler 9 Top
1. Samet Gökduman
2. Yusuf Vardar
3. Samet Değirmenci ve İbrahim Vatansever
 

Haber Fotoğrafları