CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

Merzifon'da da Şampiyon Savaş Bulut

Amasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir tarafından dünya ve Türkiye çapında başarıları bulunan sporcuların katıldığı şampiyonada, Savaş Bulut tekrar birincilik kürsüsüne çıkarak oldukça büyük bir başarıya imza attı.

Haber tarihi: 15 Haziran 2014 Pazar
Bu Haberi Paylaşın

Amasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen ve Türkiye'nin dört bir tarafından dünya ve Türkiye çapında başarıları bulunan sporcuların katıldığı şampiyonada, Düzceli bilardo sporcusu Savaş Bulut birincilik kürsüsüne çıkarak oldukça büyük bir başarıya imza attı.  Savaş Bulut, Merzifon ilçesinde düzenlenen 3 Bant Şampiyonasında birinci olarak Uşak Özel Türkiye Şampiyonasından bir hafta sonra yeniden şampiyonluk kürsüsüne çıktı.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanvekili Cumabey Germi ve Yönetim Kurulu üyesi Ümit Özkul' un da izlediği final maçında rakibi Cem Özkaya' yı 40-32 yenerek birinci olan Savaş Bulut' a şampiyonluk kupasını Başkanvekilimiz Cumabey Germi verdi.

Tunuvada 3. ve 4. lük derecelerini Mülazım Güler ve Hamit Akkaya paylaştı.

Turnuva sonrası yaptığı konuşmada;  "Uşak ve ardından Merzifon'da iki turnuvayı art arda kazanmış olmak hem kendim adına, hem ailem, hem de Düzce adına beni çok gururlandırdı. Bilardoda çok heyecan verici gelişmeler oluyor. Yeni başkanımız Ersan Ercan hem bilardonun okullara seçmeli ders olarak yayılması konusunda hem de televizyonda yayınlaması konusunda ciddi ön protokollere imza attı. Ben açıkçası önümüzdeki yıllarda bu sporda ciddi bir atılım ve patlama bekliyorum. Bu arada benden dolayı bilardo sporuna sponsor olan Uğurtaş firması ve Timur Nezir'e teşekkür ediyorum" dedi.

Milli Bilardo sporcusu Savaş Bulut, ailelere de çağrıda bulunarak, çocuklarını güven içinde bilardo salonlarına göndermelerini istedi. Bulut,"Lisanslı sporcu olsunlar, onların iyi birer birey ve sporcu olması konusunda elimizden geleni sonuna kadar yapacağımızdan emin olabilirler" şeklinde konuştu.

Haber Fotoğrafları