CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

2020 YILI POOL (CEPLİ) BİLARDO FAALİYETLERİ

2020 YILI POOL BİLARDO FAALİYETLERİ, İL ŞAMPİYONALARI, TÜRKİYE POOL BİLARDO DİNAMİK GENEL KLASMANI (TPDK) TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ETAPLARI, KATEGORİLER, DİSİPLİNLER VE MİLLİ TAKIMLARIN BELİRLENMESİ

Haber tarihi: 14 Ocak 2020 Salı
Bu Haberi Paylaşın

 1- POOL (CEPLİ) BİLARDO İL BİRİNCİLİKLERİ:
2020 yılı içerisinde hedefimiz tüm temsilciliği bulunan illerimizde sporumuzu tanıtmak ve yaygınlaştırmak adına faaliyet düzenlemektir. Her İl üç disiplinin (8 Top, 9 Top, 10 Top) oynanacağı il Şampiyonaları veya İl Kupası düzenleyecektir. Ayrıca Türkiye Şampiyonası etabında yer alan il sporcularının sıralaması ve İl Şampiyonası düzenlenen illerin zorluk derecesine göre puanlar belirlenecektir ve bu puanlar TPDGK sıralamasına eklenecektir.
ÖNEMLİ NOT:  İl Şampiyonası oynayan sporcular Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası Etaplarına katılım ücreti olarak: 100.-TL oynamayan sporcular ise: 200.-TL ödeyerek katılabileceklerdir.

2 TÜRKİYE POOL BİLARDO DİNAMİK GENEL KLASMANI (TPDK)
2020 yılı itibariyle Federasyonumuz tarafından “TÜRKİYE POOL BİLARDO DİNAMİK GENEL KLASMANI”  oluşturulması planlanmaktadır. Türkiye Pool Bilardo Genel Klasmanında yer alan sıralamadaki en iyi 16 sporcu dahil olmak üzere tüm oyuncularımızı İl faaliyetlerinde aktif hale getirmek istenmektedir. Bu sıralama için yıl içerisinde üç İl faaliyeti (10 Top, 8 Top, 9 Top disiplinleri) ve Türkiye Şampiyonası Etaplarında (Üç  Etap) kazanılan puanlar (Toplam altı (6) Faaliyet) dikkate alınacaktır. Bu sıralama ile sporcularımızın sürekli olarak aktif kalmaları ve müsabaka tecrübesi yaşatılması hedeflenmektedir. İstenildiği takdirde Özel olarak düzenlenen Salon Turnuvalarında “Seribaşı” oyuncu uygulaması bu sıralamaya göre belirlenebilecektir.

ÖNEMLİ NOT:
1- TPDGK Puanlamaları Türkiye Şampiyonası etabında yer alan il sporcularının sıralaması ve İl Şampiyonası düzenlenen illerin zorluk derecesine göre belirlenecektir ve bu puanlamanın Türkiye Pool Bilardo Genel Klasmanına herhangi bir etkisi olmayacaktır. 
2- Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 3.Etap müsabakalarına TPDK sıralamasına göre (ÖRNEK: ilk 64 – 96 veya ilk 96 - 128 arasındaki)   sporcular katılabilecektir.

KATEGORİLER:
Erkekler: 22 Yaş ve üstü
Kadınlar: 18 Yaş ve üstü
Veteranlar: 43 Yaş ve üstü
U23 Genç: 18 – 21 Yaş
U19 Genç: 16 – 17 Yaş
U17 Yıldız: 08 – 15 Yaş
Yıldız Kadınlar: 08 – 17 Yaş
 
Yukarıda belirtilen kategorilerde yıl içerisinde Türkiye Şampiyonaları faaliyetleri düzenlenecektir. Ayrıca yeterli sayının bulunması durumunda “Minikler Kategorisi” adı altında bir kategori eklemesi yapılacaktır.

3. ETAPLAR, KATILIM SAYISI, DİSİPLİNLER VE GÜN SAYISI
Türkiye Şampiyonaları 2020 yılı içerisinde Tarihleri, Faaliyet yeri ve Kategorileri federasyon tarafından belirlenerek üç etap (8 Top, 9 Top, 10 Top disiplinleri) şeklinde oynanacaktır.
1. Etap: 10 Top / Tüm kategoriler Açık Katılımlı
2. Etap: 8 Top / Tüm kategoriler Açık Katılımlı
3. Etap: 9 Top / Erkekler Türkiye Pool Bilardo Dinamik Genel Klasmanında yer alan İlk ( - - - - ) katılacaktır. Diğer Kategoriler Açık katılımlı

4. MİLLİ TAKIMIN BELİRLENMESİ
Türkiye Pool Bilardo Milli Takım sporcuları 2020 yılı içerisinde oynanacak olan 3 Etap sonunda alınan puanlar sonucunda belirlenecektir.
Puan eşitliği olması halinde sporcunun en iyi dereceleri dikkate alınacaktır.

Türkiye Şampiyonaları Genel Klasmanında başarılı olmuş sporcular, federasyonumuz yönetim kurulunca belirlenen sayıda 2021 yılı Türkiye Milli Takımı’nı oluşturarak bireysel yarışmalarda ve milli takımlar yarışmalarında Federasyonumuz bütçe imkanları dahilinde ülkemizi temsil etme hakkı kazanacaklardır.

2020 yılında faaliyetlerde yer alacak olan tüm sporculara başarılar dileriz.

Türkiye Bilardo Federasyonu