CANLI YAYINVİDEOLARFOTOĞRAFLAR

BİLARDO CAMİASINA MEKTUP (Yeni Dönem Hakkında)

Ersan Ercan, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı
Bu Sayfayı Paylaşın

     Değerli Bilardo Camiası;

     Bilindiği üzere 24 Ekim 2016 tarihinde yapılan Genel Kurulda ben ve ekibim sizlerden tekrar güven oyu alarak Bilardo Federasyonunu 4 yıl daha yönetmek üzere göreve geldik. Bu süreçte bana ve yönetim kurulumuza gösterdiğiniz güven ve destek için bir kez daha teşekkürlerimi sunarım.

    Bugün sizlere geçirdiğimiz 2,5 yıllık süreci ilk defa ve samimi olarak anlatmak ve sonrasında da yeni dönem ile ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum;

    Mayıs 2014 tarihinde görevi ne kadar zor koşullarda devir aldığımızı sanırım çoğunuz bilmektesiniz. Buna rağmen bugüne kadar geçen süre içerisinde sizlere bu konuda hiç şikayet etmeden, bir enkaz edebiyatı yapmadan gece gündüz çalışarak ve zoru başararak çalışmaya devam ettik. Göreve talip olduğumuzda bizleri bekleyen durumun az çok farkındaydık ama bu kadar vahim bir tablo ile karşılaşacağımızı hiçbirimiz tahmin bile edemezdik.

     Kasamızda 2000 tl nakit bir para ve 1.840.000 borç devri ile karşılaşmak hiçbirimiz için öngörülemez bir durumdu. Bu borç yükü bir yıllık bütçemizden çok çok fazla bir rakam olmakla birlikte, 23 yıllık federasyon tarihinde hiçbir özel ve sponsorluk gelirlerinin şimdiye kadar oluşturulamamış olması işimizi çok daha zorlaştırmıştı. Bunun yanında Bilardo Sporunun yerlerde sürünen prestiji, ''kahve ve erkek' algısının toplumda yerleşmiş olması, ilk etapta gittiğimiz tüm sponsorluk görüşmelerimizde malesef defalarca karşımıza çıktı.

     Böylelikle yapılacak tek seçenek vardı;  Bakanlığımızın ve Genel Müdürlüğümüzün bizlere tahsis ettiği sınırlı bir bütçe ile icraatlarımızı gerçekleştirmek, bir yanda da devir aldığımız yüklü bir borcu ödemeye çalışmak. 

     Sporun içinden gelmem, sorunları sadece bilen değil, bizzat yaşamış bir başkan olmam dolayısıyla yapılması gereken adımları nokta atışları ile yaparak, sporun ve sporcunun beklentilerini en kısa zamanda karşılamaya sağlamak en öncelikli hedeflerimiz oldu. Bu süreç içerisinde şahsıma ve yönetimimize gösterdiğiniz %95 e varan güven ve destek, kısıtlı imkanlarımıza rağmen yapacağımız hamleleri daha kısa sürede yapmamızı sağladı. Bu nedenle sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum.

    Türkiye'nin en çok yapılan sporlarından biri olmamıza rağmen, ( 2012 yılı araştırma raporlarına göre Türkiye' de 4. sırada gelmekteyiz)  Federasyonun kendi gelirlerini oluşturamaması en önemli handikaplarımızdan biriydi. Bu nedenle önce camiamızda kaybolan güveni inşa etmek, sonrasında da gerekli sponsor ve diğer çalışmaları yaparak özel gelirler oluşturmaya başladık.

     Çalışmayan kurullarımızı tasfiye ederek ve yenileyerek hantal yapımızı değiştirdik, Federasyonumuzu çalışan Kurumsal bir yapı haline getirmek için radikal adımlar attık.

     Bu sayede, bilardo sporuna küskün olan, ıstakasını asmış sporu bırakmış olan yüzlerce bilardocu bu süreç içerisinde tekrar bilardoya geri döndü. 
  
     Lisans sistemini değiştirerek bir miktar da olsa gelir kaynağı elde ettik. Bunun yanında bir çok sponsor ile nakdi ve ayni anlaşma sağlandı. Sponsorluk konularında bu yıl çok ciddi hedeflerimiz var. Çok profesyonel olarak hazırlandık ve bir çok şirket ile görüşmelerimiz ciddi bir şekilde devam etmektedir.
 
   Sporumuzu daha da tanıtmak ve oynanmasını sağlamak için önemli bir spor TV kanalı olan NTV SPOR ile anlaşma sağladık. Bu sayede 2 senedir Türkiye Şampiyonalarımız ile ülkemizde yapılan Uluslararası Kupaların canlı yayınlarını bilardo ve spor severlere ulaştırmaktayız. Bundan 3 sene öncesine kadar bilardo sporunu televizyonlarda kısa bir an bile olsa göremezken, bugün canlı ve bant yayınlar olarak senede toplam 50 saatlik yayın yapılmaktadır.

    Bunun yanında; göreve geldiğimiz günden beri ülkemizde yapılan özel salon turnuvaları dahil tüm şampiyonalar,  web üzerinden canlı olarak yayınlanmakta ve maçlarımız 4 kamera ile onbinlerce kişiye ulaşmaktadır. 2,5 yıl önce bir Türkiye Şampiyonasının final maçında kimin şampiyon olduğu bile günlerce öğrenilemezken, bugün milyonlarca kişi televizyonlardan canlı olarak izlemekte, turnuva boyunca maçlar web tv üzerinden canlı olarak skorları ile birlikte takip edilmektedir.
 
   Bu yıl bir ilki daha gerçekleştirerek Federasyonumuzun Mobil Uygulamasını hayata geçirdik. Türkiyede çok az federasyonda olan bu mobil uygulama sayesinde, tüm sporcu ve camiamızla aynı anda haberleşme ve  paylaşım imkanı sağladık.
 
   2016 Mart ayında Antalya’da düzenlenlediğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası’nda Erkekler-Kadınlar ve Gençler kategorilerinde toplamda 1170 sporcunun katılımı ile bir Dünya Rekoru kırdık ve bu rekomuz GUINNESS REKORLAR KİTABI tarafından tescil edildi. Türkiye’de  bir spor organizasyonunun bu şekilde rekorlar kitabına girmesi bizlere ve Türk Sporuna büyük bir gurur vermiştir.
 
     Federasyon Yönetimimizin;  etnik ve cinsiyet ayrımına karşı olan tutumları, gelişmiş ve modernize yaklaşımları ile ülkemizde bilardo sporuna oluşan "kahve ve erkek" sporu algısını neredeyse yok denecek düzeye indirmiş bulunmaktayız. 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Avrupa Kadınlar 3 Bant Bilardo Şampiyonalarında 2 ikincilik, 2 de üçüncülük kazanarak 4 madalya ile ülkeye dönmemiz bunun en büyük kanıtıdır.
 
     Ben ve Yönetimim göreve başladıktan sonra, uluslararası başarılarımız çok büyük oranda artmış, 2015 yılı  Avrupa Şampiyonasında 4 altın, 2 gümüş, 5 bronz, Milli Takımlar Dünya Şampiyonasında 1 bronz, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında 1 bronz ve Dünya Kupalarında 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere sene içerisinde 17 madalya ile Federasyon tarihinin bugüne kadarki en parlak yılını geçirmiş bulunmaktayız.

Görev süremiz boyunca toplam 26 tane uluslararası madalya kazandık. Bu şimdiye kadar kazanılan en yüksek madalya sayısıdır.
 
     2016 yılında ise 2 senede bir düzenlenen Erkekler Avrupa Şampiyonası bu yıl düzenlenmediği için sadece Dünya Şampiyonaları ve Kupalarına katıldık. Burada da Milli Takımlar Dünya 2. Liğinin dışında, Kadınlar Avrupa Şampiyonası 2. Lik ve 3. Lük derecelerini kazandık. Ayrıca Kulüpler bazında büyük bir başarıya imza attık ve Gaziantep Spor olarak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında Şampiyonluk kazandık. Fransa'da yapılan Dünya Kupasında sporcumuz Murat Naci Çoklu'nun kazandığı Dünya Kupası Şampiyonluğu da bizleri oldukça gururlandırmış ve yeni yönetimimiz adına güzel bir başlangıç sağlamıştır. Sene sonuna kadar  yapılacak şampiyonalardan da sporcularımızdan büyük başarılar bekliyoruz.

     Bunun yanında 23 yıllık federasyonumuzda ilk defa başarılı sporcuları ödüllendirmek adına , sponsorluk gelirlerimizden verilmek ve  tüm branşlarda dağıtılmak üzere 113 bin tl lik 2016 yılı BAŞARI ÖDÜLLERİ planladık. Önümüzdeki mart ayında yapılacak 1. Etap müsabakalarında ödül töreninde bu ödül, 2016 yılında hak kazanan tüm branş ve disiplinlerde 50' ye yakın sporcumuza dağıtılacaktır. 

     Gerçekleştirdiğimiz bu icraatlar ile birlikte devir aldığımız borçların 4'te 3'ünü ödemeyi de başardık. 2017 yılının ilk yarısında da yine borç ödemelerimiz devam edecektir. Tüm geçmiş sporcu ve hakem harcırahlarının önümüzdeki dönemde ödenmesi için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir. Umuyorum ki; 2017 nin 2. yarısından sonra bu konularda önümüz daha net ve açık olacak, 2018 yılına borçsuz ve daha güçlü bir federasyon olarak gireceğiz.
 
     Bilardo ailesinde; sporcusundan hakemine, antrenöründen yöneticisine, çalışanından il temsilcisine genel olarak büyük bir moral motivasyon yükselmesi olduğu gözle görülebilir durumdadır. Sporcumuz ve camiamız artık önümüzdeki yıllara daha büyük ümit ve beklenti ile bakmaktadır.
 
    Bu yıl içerisinde yaptığımız ön görüşmeler ve çalışmalarla; bilardo sporunun sadece fiziksel güce dayalı olmadığı, zeka ile doğru orantılı olduğu ve bilardonun aslında bir matematiği olduğu vurgusunu ön plana çıkararak, okullar ve üniversiteler ile işbirliğine girip; profilimizi okuyan, genel kültürü yüksek olan ve bayanlara da hitap eden spor dalı olarak genişletmeyi hedef almaktayız.
      
      İlkeli, dürüst, çalışkan ,adil ve ortak akıla değer bir yönetim anlayışı içinde , öncelikle Spor Bakanlığımız ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile uyum içinde çalışarak ve sonrasında camiamızdan aldığımız büyük destek ile bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

     Geçtiğimiz seçim öncesi notlarımı karıştırırken, 2,5 sene önce 10 Mayıs 2014 tarihinde Genel Kurulda yapmış olduğum konuşma metnine rastladım. Neler söylemişim, neler vaadetmişim, ne kadarını yapabilmişim diye bir gözden geçirdim. Ana başlıklar halinde şunlar yazıyordu;

* Spora ve sporcuya önem veren bir yönetim anlayışı.

* Adil, şeffaf ve özverili bir çalışma prensibi.

* Naklen televizyon ve internet yayınları,

* Sporcularımızın sporculuk duygularını gerçekten yaşayabileceği şampiyona ortamı,

* Yeni bir federasyon binası ve Bilardo Spor tesisi.

* Bilardonun sadece 3 banttan ibaret olmadığı ve bilardo federasyonu başkanlığı yapmanın sadece bu turnuvaları organize etmekten geçmediği gibi bu ve buna benzer bir çok konuda önemli noktalara değinmişim.

     Kısıtlı imkanlar dahilinde de olsak, vaadettiklerimin %90 ını 2,5 sene gibi kısa sürede gerçekleştirmenin şu an büyük gurur ve mutluluğunu yaşıyorum.

     Peki yeter mi? Asla yetmez, yetmemeli de zaten. Daha yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Daha yolun başındayız ve asıl şimdi yeni başlıyoruz.

     Bilardo sporunun yaşadığı tüm sorunları bildiğimizi ve çözüm için yapılması gerekenlerin beklentilerden daha fazla ve ayrıntılı bir şekilde hazır olduğunun bilinmesini isterim.

     Camiamızın bizlere duyduğu güven ve bu güvenin yarattığı itici güç ve bilardoya olan sevgimiz en büyük sermayemizdir. Yeni dönemde tekrar görev almamıza vesile olan tüm bilardosever dostlarımı bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum ve teşekkür ediyorum . 

     Sizlere sayfalar dolusu bir şeyler söyleyebilirim şu an. Ama sadece şunu bilmenizi istiyorum;

    Okullarda binlerce, onbinlerce gencin bilardo sporunu icra ettiğini görmeden, bu sporu meslek olarak icra eden başarılı sporcuların bu spordan ciddi paralar kazanmasını sağlamadan, bilardoya gönül vermiş binlerce sporcumuzun çok daha güzel şartlarda şampiyonalara iştirak etmelerini gerçekleştirmeden, televizyonlarda, basında ve kamuoyunda şimdikinden kat kat daha fazla bilardo sporununun konuşulmasını, tanıtılması ve sevdirilmesini sağlamadan ve bilardonun bir matematiğinin olduğunu, bir oyun ya da hobiden öte zerafet ve akıl oyunları üzerine kurgulanmış bir spor olduğunu tüm Türkiye'ye anlatamadan;

     Ben ve 14 Yönetim Kurulu arkadaşım olarak, kendimizi başarılı olarak görme lüksümüz yoktur. Bu da benim size buradan taahüdümdür.
     
     Türkiye Şampiyonası 3.Etap Müsabakalarında Bodrum'da görüşmek dileğiyle.. 

    Saygı ve sevgiyle.


Ecz.Ersan ERCAN
Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı

 

Diğer Yazıları

2014 Yılı Faaliyetler hakkındaDeğerli Bilardo Camiası, 2014 yılında yapılacak faaliyetlerimiz hakkında sizlere kısaca bilgi vermek istiyorum.. Bilindiği üzere, Mayıs ayında görevi devralmamız ile birlikte çok yoğun bir &cced...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Özel Turnuvalar HakkındaSaygıdeğer Bilardo Camiası; Federasyonumuz illerde ve bölgelerde düzenlenen özel katılımlı turnuvaları desteklemektedir. Ancak bu konuda gerek tarih, gerekse turnuva şartları konusunda bir takım d...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Lisans ve Vize konuları hakkındaDeğerli Bilardo Camiası;   Sizlere bir süredir çalışmalarını  yaptığımız 'LİSANS ve VİZE' konularındaki gelişmelerle ilgili bilgi vermek istiyorum.   Sporcularımızın daha kolay v...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232. Etap İstanbul Şampiyonası hakkındaDeğerli Bilardo Camiası,   Bilindiği gibi 22-28 Eylül tarihleri arasında yeni yönetimimizin faaliyet programı çerçevesinde organize edilecek olan Türkiye Üç Bant Bilardo...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023TEŞEKKÜR2. Etap Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Büyükler- Gençler ve Bayanlar katagorilerinde yapılan Final Müsabakaları ile sona erdi. Katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyor ve ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Camiamıza Mektup- 2015 yılı HakkındaSevgili Bilardocu Arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere 2014 yılı faaliyet programında yer alan Kasım ayında Antalya 3. Etap Şampiyonası ve Aralık ayında ise 3 Etap sonucunda Genel Klasmanda ilk 48 kişinin katılacağı...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232015' e girerken..Sevgili Bilardosever arkadaşlarım, Kanaatim odur ki; 2014 yılı Türk bilardosu adına pek çok güzel gelişmeye sahne olmuş ve yapılan tüm altyapı çalışmalarıyla sporumuzun bizlere 2015 yıl...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20231. Etap- ANTALYA Ek Kontenjanlar HakkındaEK KONTENJANLAR HAKKINDA.. Değerli Bilardo Camiası, Bilindiği gibi 2015 yılında yepyeni bir Türkiye Şampiyonası sistemine geçtiğimizi ve bu geçişin tüm evrelerinde sizlerle çeşitli...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Bilardo Camiamıza MektupDeğerli Bilardo Camiası; Bilindiği üzere 10 Mayıs 2014 tarihi itibariyle Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı'na seçilerek, Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte federasyonumuzu y&oum...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Antalya 1. Etap Hakkında..Değerli Bilardo Camiası, Bildiğiniz gibi 9-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da Majesty Mirage Park Otel’de Türkiye Şampiyonası 1.Etap Müsabakaları ve ardından 1.Lig Müsabakaları’...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023TEŞEKKÜRTürkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Antalya- 1. Etap Müsabakaları ve ardından Türkiye Kulüplerarası 1.Lig Play Off müsabakaları geçtiğimiz hafta yapılan karşılaşmalarla sona erdi. Yak...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Avrupa Şampiyonasında Rekor Başarı24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Brendenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Bilardo Şampiyonası'nda  bilardocularımız tarih yazdı ve 4 Altın, 1 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20231. Yılımızı Doldurduk..Tam bir yıl önce, yani 10 Mayıs 2014.. Tarihe not düştüğümüz ve Türkiye Bilardo Federasyonu Yönetimi olarak göreve başladığımız gündür. Bu tarih, bilardo sporu v...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Özel Turnuvalar HakkındaDeğerli Bilardo Camiası, Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz Özel Turnuva Şartnamesi’nin açıklanmasının ardından hepimizin takip ettiği üzere, Türkiye genelinde düzenlenen &...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Dünya Kupası ve Türkiye Elemeleri hakkında...Değerli Bilardo Camiası ve Bilardocu Arkadaşlarım, Sizlerle yazılarımla kurduğum iletişimden ya da buluşma şansı bulduğum her ortamda sohbetlerimizden yola çıkarak elde etmiş olduğum izlenimle açık&cc...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Tebrikler Murat Naci ÇOKLU12-18 Ekim tarihlerinde İstanbulda düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupasında Şampiyon olan sporcumuz Murat Naci ÇOKLU'yu yürekten tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20231.Lig ve Yükselme Ligi hakkındaDeğerli Bilardoseverler; Yönetim Kurulumuzca alınan 1. Lig ve Yükselme Ligi ile ilgili bazı kararları sizlere aktarmak istiyorum; Bildiğiniz üzere, 8-12 Aralık tarihlerinde Samsun'da Kulü...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232016 Yılı Faaliyetleri hakkında..Değerli Bilardo Camiası;   Hepimizin bildiği üzere 2015 yılını kazandığımız büyük başarılarla, sporumuz ve  sporcumuz açısından oldukça güzel bir yıl olarak geride bıraktı...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Türkiye Şampiyonası'na Rekor KatılımTürkiye Şampiyonasına Rekor katılım; 1150 Sporcu... Değerli Bilardocu arkadaşlarım, Hepinizin bildiği gibi 2016 yılı oldukça yoğun bir takvimle bizleri bekliyor. Bu yoğun takvimin en önemli t...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Tebrikler Gaziantepspor...GAZİANTEPSPOR AVRUPA ŞAMPİYONU..... Portekiz'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Gaziantepspor Bilardo Takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu. ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Kadınlar Avrupa Şampiyonasında 2 MadalyaHollanda'da düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden sporcularımızdan Gülşen DEGENER Avrupa 2., Güzin Müjde Karakaşlı ise Avrupa 3. lüğünü kazanar...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023 GUINNESS REKORLAR KİTABINDAYIZ1-12 Mart 2016 tarihleri arasında Erkekler-Kadınlar ve Gençler Kategorilerinde 1170 Sporcu katılımı ile  Antalya'da gerçekleştirdiğimiz Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası DÜNYA REKORU ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023HEP BİRLİKTE 4 YIL DAHA..24 Ekim 2016 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otelde yapılan Türkiye Bilardo Federasyonu Genel Kurulumuzda şahsım ve ekibime gösterdiğiniz güven ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunarı...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20231. Etap Katılımları ve Genel BilgilendirmeDeğerli Bilardo Camiası; Hepimizin bildiği üzere, önümüzdeki ay Bursa'da  06-16 Şubat tarihlerinde Dünya Kupası ve Kulüplerarası 1. Lig müsabakaları, hemen ardından 22 ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Şampiyonlarımıza tebrikler..Millilerimiz yine yüzümüzü güldürdü.. **  Almanya'nın Brandenburg şehrinde düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Can ÇAPAK ve Tayfun TAŞDEMİR'den oluşan Milli ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Kürsüde 2 Türk SporcuKore'de düzenlenen 3 Bant Bilardo Dünya Kupası'nda sporcularımız Murat Naci Çoklu Dünya Kupası 2. si, Lütfi Çenet ise Dünya Kupası 3. olarak yüzlerimizi güld&uu...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232018 Yılı hakkında Genel BilgilerBİLARDO CAMİAMIZA .. Değerli arkadaşlarım; Sizlere önümüzdeki yıl içinde yapacağımız turnuvalar, sistemler, yenilikler ve genel olarak merak edilen bazı konular hakkında bilgileri birinci...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023BİLARDO OKUL SPORLARINDADeğerli bilardo camiası; Bugüne kadar sizlere duyurduğum hiçbir haberde bu denli mutlu ve heyecanlı olmamıştım sanırım. 3 yıldır yaptığımız yoğun, sürekli ve özverili girişimlerimiz meyvesini ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023CAMİAYA MEKTUPDeğerli Bilardo Camiası; Sizlere iki konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Bu konular;  bilardo sporumuzun geleceği ve prestiji açısından oldukça önem taşıyan, sporcusundan salon sahibine, ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Bilardo TURKCELL DERGİLİK'TE..Bilardo TURKCELL DERGİLİK' te.. Federasyonumuz tarafından yayınlanan Bilardo Bülteni dergimiz  bugünden itibaren Turkcell DERGİLİK'te yer almaya başladı.  Turkcell hatlı cep telefonla...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR..TÜRK BİLARDOSUNDA 4.5 YILDA YAPILANLAR; Değerli arkadaşlarım; 10 Mayıs 2014 tarihinden bu yana geçen 4.5 yıl içerisinde Bilardo Sporumuzda yapılanları ve nereden nerelere geldiğimizi bir yazıd...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232019 Yılı Hakkında..Değerli Bilardo Camiası; 2019 yılının hepiniz için mutluluk, sağlık ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum. Sizlere bu sene yapılacak faaliyetler ve yenilikler hakkında bilgiler vermek istiyorum. ...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232019 yılı sonuna kadar olan faaliyetlerDeğerli Bilardocu Arkadaşlarım; Sizlere birçok konuda bazı bilgiler vermek istiyorum. Sporumuzda yaşanan gelişmeler, turnuva takvimleri, sene sonuna kadar yapılacak organizasyonlar ve bazı merak edilen konul...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232020 yılında tüm sporcularımıza başarılar dilerim.Sevgili Sporcu Arkadaşlarım; 2020 yılında yapacağınız ulusal ve uluslararası tüm turnuvalarda sizlere başarılar dilerim. Umarım bu yıl hepinizin hayallerinin gerçekleştiği ve sporculuk hayatınızda y&uum...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023YENİ BİLARDO TESİSİMİZİlk olarak 2014 yılındaki seçim konuşmamda dile getirdiğim ve yıllardır ''En büyük hayalim'' dediğim proje artık hayal olmaktan çıkıyor ve gerçekleşiyor. Türkiy...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023WORLD SNOOKER TOUR 4 YILLIĞINA TÜRKİYE'DEDeğerli Bilardo Camiası; Dünyanın en önemli 20 spor organizasyonu arasında kabul edilen WST World Snooker Tour' u 4 yıllığına ülkemize getirmenin haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. WST D&u...Yayın Tarihi: 30 Kasım 20232023'E GİRERKEN..Değerli Bilardo Camiası; Geçirdiğimiz 2022 yılını sporumuz adına başarılarla dolu bir sene olarak tamamlanmış bulunmaktayız. Hem yurt içinde yapmış olduğumuz faaliyetler, hem de yurt dışında aldığı...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023Bilardoda 'VAR' Sistemi..Türkiye Bilardo Federasyonu olarak dünyada ilk kez VAR (Video Assistant Referee -Video Yardımcı Hakem) uygulamasını hayata geçiyoruz. Federasyonumuzun Ankara/ Gölbaşı'ndaki tesisinde d&uum...Yayın Tarihi: 30 Kasım 2023